SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Omračovacie prístroj - pružinová jatočná pištole, pre drobné zvieratá - králiky, hydina, ryby

Kód produktu: jat_pist
Značka: AGROFORTEL
Vernostné body: 1

32,40€ 27,00€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 32,40€

Skladom

Omračovacie prístroj - pružinový jatočnej prístroj, k humánnemu usmrcovanie všetkého drobného zvieratstva bez zbytočnej bolesti a stresu.
Pištoľ dodávame v zmontovanom a nenabitom stave. Z ústia prednej časti vyčnieva úderník, z boku telesa okrúhle tlačidlo spúšte. Zo zadnej časti sa vyskrutkuje dutá skrutka - nabiják, ktorý sa nasadí na úderník a zvislým tlakom o plochu stola sa zatlačí do telesa pištole až na doraz. V tom okamihu vyskočí tlačidlo spúšte a zaistí úderník v nabitej pozícii. Vlastné využiteľnú energiu preberá silná oceľová pružina v osi jatočného prístroja a pištoľ je pripravená na použitie.
Postup pri zabíjanie králika: Na pracovnom stole uchopíme králika jednou rukou za uši, druhou rukou priložíme už natiahnutou pištoľ do oblasti mozgu, tj. Do tyla alebo medzi uši, zľahka pritlačíme a palcom, alebo dlaňou stlačíme spúšť. 17mm dlhý konkávne hrot prenikne až do stredu mozgu a zviera v zlomku sekundy totálne ochromí - omráči. Potom je treba zviera vykrvit obvyklým spôsobom. Tento odporúčaný spôsob usmrtenia - ukončenie všetkých životných funkcií je v súlade s požiadavkami ukladanými všetkým chovateľom zákonom o ochrane zvierat! Obdobným spôsobom možno usmrcovať aj ryby, husi, kačky, kurčatá, veľmi dobre sa dá zabíjať morky a to tak, že morku uchopíme za zobák, ktorý stlačíme až na krk, druhou rukou priložíme nabitú pištoľ na stred hlavy cca 2 cm od ušných otvorov smerom k zobáka (spodná časť lebky) a vystrelíte. Nie je potrebné dávať morku do vreca alebo do koša, pretože po výstrele je úplne ochromená a pri zarezávanie sebou nemláti tak, aby si spôsobila podliatiny. Tento postup platí aj pre ostatné hydinu. Pri používaní je treba dbať na najvyššiu opatrnosť, aby sme si nespôsobili nepríjemné zranenie! Pištoľ uchovávať v rozloženom stave z hľadiska bezpečnosti i životnosti pružín. Všetky súčasti pištole sú zo zušľachtených ocelí, preto je nezabúdajte konzervovať tukom. Vhodné je napríklad bravčová masť. Úplne nevhodné sú rastlinné tuky ako napr. Repkový či slnečnicový olej. Konzervujú síce veľmi dobre, ale časom spôsobí nefunkčnosť prístroja zalepením. Pri montáži je potrebné dbať na správnu polohu priečneho vŕtania spúšte. Ak pištoľ nedá nabiť, nereklamovat, stačí spúšť po demontáži úderníku pootočiť o 180 °. Pištoľ rozhodne nepatrí do detských rúk!
SKVELÝ VIANOČNÝ DARČEK PRE CHOVATEĽOV !! Jedná sa omračovacie prístroj bez potreby použitia nábojok - jatočná pištoľ a je voľne predajný osobám starším ako 18 rokov - Kupujúci zakúpením tohto omračovacího prístroja potvrdzuje, že je osobou staršou ako 18 rokov a že je osobou svojprávnu - toto overuje vodič pri odovzdaní kontrolou OP.

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Súvisiace produkty

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích