AKTUÁLNA DODACIA LEHOTA VEĽKÝCH PRODUKTOV - LIHNE, KURNÍKY, ŠKUBAČKY, VÝBEHY, KLIETKY atď.: 1-2 dni

DODACIA LEHOTA KRMIVA: 2 DNI

DODACIA LEHOTA MALÝCH PRODUKTOV - DOPLNKY, MINERÁLY atď.: 5-6 dní

Blog

Ako pripraviť záhradu na jar?

Zima sa pomaly chýli ku koncu, stromy sa opäť sfarbujú do zelena, rozkvitajú prvé kvety. Jar v záhrade robí divy. A my sa môžeme tešiť, až sa opäť pustíme do práce v záhradke a pripravíme ju na novú sezónu. S prácou neotáľajte, je dobré začať už v priebehu februára a marca. V tomto článku si odpovieme na otázky, ako sa záhrada na jar pripravuje, kedy hnojiť záhradu a aké rastliny sadiť už na začiatku jari.


Ešte pred samotnými prácami sa zoznámte s plánmi, ktoré chcete na záhrade v novej sezóne rozvíjať. Zvážte, čo a kde chcete tento rok pestovať a aké prostriedky na to budete potrebovať (napr. hnojivá).Čistenie a dezinfekcia kurína

22.02.2024

Čistenie a dezinfekcia kurína

Rovnako ako čistíme náš domov, musíme sa postarať aj o ten sliepok. Zabránime tak rozvoju parazitov, ktorí by mohli kurín napadnúť a taktiež pre sliepočky vytvoríme ideálne prostredie. Upratovanie ani dezinfekciu nepodceňujte, výsledky sa určite odrazia na znáške vajec, a hlavne na zdraví sliepok.


Prečítať článok
 Šrotovník na obilie – na čo slúži a prečo je dobré ho mať

20.02.2024

Šrotovník na obilie – na čo slúži a prečo je dobré ho mať

Užitočná pomôcka nielen pre chovateľov kury domácej. Čo o šrotovníku na obilie vieme ďalej? Sila mechanizmu vám dokáže nadrviť aj kukuricu, po ktorej sa v kurníku/kuríne ihneď zapráši. Vydajte sa s nami na potulky šrotovníkmi na kukuricu a obilie a objavte všetky ich prednosti v novom článku.

Prečítať článok
Ako vybrať správnu napájačku pre hydinu

15.02.2024

Ako vybrať správnu napájačku pre hydinu

Jedlo a pitie, základné potreby na prežitie živých tvorov. Zdá sa to ľahké - sliepkam dáte do kurníka krmivo, napájačku s vodou a máte splnené. V podstate áno, to najdôležitejšie ste urobili, ale samotný výber pítka ovplyvní, ako často budete musieť dopĺňať vodu alebo vykonávať údržbu. Pozrite sa s nami na tipy, akú vybrať napájačku pre hydinu.


Prečítať článok
Ako používať prepustené maslo?

13.02.2024

Ako používať prepustené maslo?

Zaujal vás článok "V čom spočívajú hlavné rozdiely medzi maslom a margarínom"? Zaiste si pamätáte, že oba tuky nie je vhodné používať na vyprážanie. Máme ale dobrú správu, existujú aj iné alternatívy ako len v podobe rafinovaných olejov. Jedným z nich je prepustené maslo ghí, často nazývané ako tekuté zlato. V dnešnom článku si povieme viac o tom, čo je ghí a aké má napríklad využitie.

Prečítať článok
V čom spočívajú hlavné rozdiely medzi maslom a margarínom?

09.02.2024

V čom spočívajú hlavné rozdiely medzi maslom a margarínom?

Hovorí sa, že je margarín iba lacnou náhradou masla s takmer nulovou pridanou hodnotou. Čo ak by sme vám však povedali, že obsahujú veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú všeobecne považované za prospešné pre ľudské zdravie. V novom článku si povieme o zásadných odlišnostiach medzi chladenými výrobkami.


Prečítať článok
Ako využiť novú fotopascu

08.02.2024

Ako využiť novú fotopascu

Pribudla vám do zbierky artefaktov nová fotopasca a premýšľate, kde všade nájde svoje uplatnenie? Všestranne využiteľná pomôcka sa zaiste vo vašom arzenáli nestratí a prinesie veľa úžitku. V dnešnom článku nadhodíme inšpiráciu na využitie novej fotopasce.


Prečítať článok

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích