SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Granofyt - Lucerna Granulová Big Bag

Kód produktu: BigBag/Vojteska
Vernostné body: 12

408,05€ 340,04€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 408,05€

Do týždňa

Poštovné zdarma

VOJTEŠKA

VYSOKO KVALITNÉ, BIELKOVINNÉ KRMIVO

Ideálne pre kone, králiky, ovce, kozy.

Krmivo vyrábané iba z lucerny, ktorá sa po zbere suší na slnku a následne granuluje do formy peliet s priemerom 8 mm. Vyznačuje sa vysokým podielom bielkovín, vlákniny, vápnika, minerálov a vitamínov. Naopak cukry a škroby sú zastúpené minimálne.

Výhody kŕmenia lucernou :
Lucerna je bielkovinovým krmivom a cenným zdrojom kvalitných aminokyselín. Veľmi dôležitou aminokyselinou, ktorú má lucerna k dispozícii je Lyzin. Je to takzvaná limitujúca aminokyselina.
Vysoký profit z doplnku kvalitné lucerny majú najmä pre kone rastúce, športové kone, gravidné a dojčiace kobyly a mladé kone na začiatku výcviku. Toto krmivo je však vhodné pre väčšinu kategórií koní.
Ďalším benefitom lucerny je doplnenie energie formou dobre stráviteľnej vlákniny. Vďaka nízkemu zastúpeniu ľahko rozpustných cukrov je vhodná pre kone trpiace inzulínovou rezistenciou, equinným metabolickým syndrómom a pre kone citlivé na škrob.
Lucerna ďalej obsahuje množstvo vitamínov ako vitamín A, vit. E, betakarotén a vitamíny skupiny B. Z minerálnych látok je lucerna bohatá najmä na vápnik, horčík a draslík.
Pre vysoké množstvo vápnika je lucerna vhodná na vybalansovanie kŕmnej dávky ktorá je založená na obilninách a obsahuje tak viac fosforu.

Dietetické vlastnosti:
Dietetické vlastnosti lucerny teda vyvstávajú z nízkeho množstva ľahko rozpustných cukrov, vysokom obsahu vlákniny a zásaditých minerálnych látok. To má svoje uplatnenie v regulácii trávenia u koňa. Lucerna podporuje žuvanie a preslinenie sústa a prítomnosťou zásaditých látok teda zvyšuje pH v žalúdku. Vďaka tomu je tak veľmi vhodná na prevenciu, ale aj počas fázy liečby žalúdočných vredov.

Kŕmna dávka:
Zvyčajne 0,5-2 kg na kone. Hodí sa do kombinácie s obilninami. Dávkovanie sa vždy riadi indiviualitou a potrebami každého zvieraťa. Na lucernu treba postupne a pomaly koňa navykať. Naše lucernové granule sú z celej rastliny, nielen z múčky, sú veľmi krehké a dobre sa dajú rozhryznúť.


Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích