SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Generátor elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX100

Kód produktu: FE-2310
Značka: VNT electronics s.r.o.
Vernostné body: 11

379,29€ 316,08€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 379,29€

Centrálny sklad (expedícia 3-5 dní)

Poštovné zdarma
Výkonný kombinovaný generátor elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX80 je špeciálne navrhnutý pre dlhé až 80 km vegetáciou zaťažené ohrady, kde je nutné zabezpečiť maximálnu účinnosť a spoľahlivosť.
S výkonom až 8 J dokáže zaistiť dostatočné napätie aj u veľa trávou prerastených ohrád. Integrovaný mikroprocesor riadi celú prevádzku a zaručuje optimálny výkon generátora. Generátor je určený pre všetky druhy zvierat, je vhodný aj pre mláďatá napr. Teľatá, žriebätá.
Generátor môžete ovládať pomocou mobilného telefónu alebo z webového rozhrania prakticky odkiaľkoľvek na svete, kde je internetové pokrytie.
K tomu je nutná inštalácia FENCE WiFi GATEWAY GW100 a pripojenie na fencee Cloud.
Základný dosah komunikácie medzi generátorom a gateway je až 10 km v bežnom teréne a zástavbe. V sťaženom napr. Kopcovitom teréne sa dosah skracuje, naopak vo voľnom priestranstve môže byť aj dlhšia. Pre zvýšenie dosahu prenosu signálu medzi generátorom a gateway možné použiť externú anténu a tým zvýšiť dosah komunikácie až na vzdialenosť 30 km.

Žltá svorka pre pripojenie ohrady s trvalo zníženou energiou. Táto žltá svorka sa využíva pre pripájanie na ohrady, v ktorých sa budú pohybovať mladšie a menšie zvieratá (žriebätá, teľatá), aby dostala iba slabšie, približne polovičná impulz. Tiež sa zapája samostatne na spodnej drôt väčších ohrád, kde sa predpokladá prerastaniu vegetáciu, ale tento výstup je technologicky ošetrený proti stratám, nedochádza k takým zvodu napätia do krajiny ako u bežného zapojenia a nie je tak znižovaný výkon generátora. Ostatné vodiče pripojené na červenú svorku sú napájané samostatne as plným napätím.
Zelená svorka pre pripojenie meranie kvality uzemnenia. S ktorou môžete tak ľahko zistiť, či je súčasný uzemnenie dostačujúce, alebo je vzhľadom k situácii nutné uzemnenie zlepšiť (pridať zemniaca tyč, zavlažiť zeměnní, opraviť prepojenie). Pre kontrolné merania je potrebné inštalovať meracie elektródu 10 metrov od uzemnenia generátora.

Na výstupe generátora je tiež umiestnená čierna svorka pre pripojenie na zemniace tyč a červená svorka pre pripojenie na ohradu.
Veľký LCD displej s ovládacími tlačidlami prehľadne informuje o všetkých dôležitých hodnotách na ohrade.
Generátory s výkonom vyšším ako 5 J dodržujú špeciálne požiadavky predpísané normou. Ide o časové oneskorenie navyšovania výkonu a tým zaistenie bezpečnosti. Výrobok musí byť označený symbolom presýpacích hodín. Generátory majú časové oneskorenie 50 sekúnd. Znamená to, že pri zaťažení ohradníka a poklesu odporu ohrady pod 500 Ohm (prerastená tráva, spadnuté vetva, ..), bude generátor dodávať maximálne 5 J, po dobu 50 s. Ak počas tejto doby nedôjde k zvýšeniu odporu ohrady (odstránenie príčiny) , generátor postupne navýši výstupnú energiu (napr. model EDX150 až na 15J) .Ďalšie funkciou je varovanie pri náhlom zaťažení ohrady. Pri skokovom poklese odporu ohrady počas jedného impulzu z viac ako 1000 Ohm na menej ako 400 Ohm (spadnuté vetva, zamotané zviera alebo človek, ...) je po šiestich impulzoch spustený alarm - znie zvukový signál a bliká červená LED kontrolka. Zároveň je spomalená perióda impulzov na 3 s. Alarm je vypnutý po zvýšení odporu ohrady na viac ako 600 Ohm alebo po uplynutí doby 10 min. Obe funkcie sú na sebe nezávislé a samostatné.
Súčasťou balenia:

generátor fencee energy DUO RF EDX80
základné RF anténa
zemniaci kábel 150 cm (očko-očko)
pripojovací kábel 100 cm (očko-srdiečko)
batériový kábel energy DUO pre pripojenie k batérii
výstražná tabuľka fencee
návod na obsluhu

Dĺžka napájacieho kábla je 1 m.

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích