AKTUÁLNA EXPEDIČNÁ LEHOTA VZHĽADOM NA VYŤAŽENIE SKLADU: 2 PRACOVNÉ DNI

Liaheň Brinsea OvaEasy 580 Advance Series II + OvaEasy Advance Odchovňa

Kód produktu: 580AdvanceHatcher
Značka: Brinsea
Vernostné body: 87

2 916,00€ 2 430,00€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní: 2 916,00€

Skladom

Poštovné zdarma

Profesionálna liaheň pre veľmi náročných chovateľov. OvaEasy 580 Advance má všetky hlavné funkcie potrebné pre úspešné vyliahnutie s pohodlím automatického otáčania, digitálneho ovládania a možnosť liahnuť vajcia všetkých veľkostí.
Konštrukcia liahní OvaEasy – odolná a energeticky úsporná
Modely Ova-Easy majú oceľové šasi, ktoré je odolné proti korózii vďaka laminovaným polystyrénovým bokom, ktoré poskytujú dobrú tepelnú izoláciu a hladké, ľahko čistiteľné povrchy. Priehľadné dvierka s dvojitým zasklením poskytujú tepelnú izoláciu a pohodlie úplnej viditeľnosti vajec a vyliahnutých kurčiat.
Štyri ventilátory fúkajúce vzduch v prúde okolo komory na vajcia poskytujú oveľa lepšie rozloženie teploty ako jeden veľký ventilátor. Tento prístup v spojení s vysokou úrovňou izolácie znamená, že teplota je extrémne rovnomerne rozložená po celej liahni, čo zaisťuje úžasné výsledky liahnutia.
Vajcia sú uložené vo vyberateľných lieskach na vajcia a používateľ si môže svoj inkubátor nakonfigurovať podľa svojich potrieb výberom dostupných liesok. Univerzálne liesky sú nastaviteľné pre veľkosť vajec od prepeličích po husacie a sú súčasťou štandardnej výbavy.
Manipulácia s vajcami - vajcia sa liahnu vo vaničkách na šiestich poschodiach. Na bezpečné zadržiavanie vyliahnutých kurčiat sú k dispozícii zádržné kryty.
Pohodlný ovládací panel umožňuje užívateľovi ľahko nastaviť teplotu, vlhkosť (len verzie EX), ventiláciu a otáčanie. Úrovne teploty a vlhkosti sa zobrazujú na kalibrovanom digitálnom displeji na prednej strane panelu.
Plne automatické otáčanie je možné vypnúť z ovládacieho panela počas prístupu k vajíčkam alebo čisteniu inkubátora.
Brinsea začlenila možnosť chladenia do všetkých svojich modelov inkubátorov vajec Advance pre preukázané zvýšenie výsledkov liahnutia. Táto funkcia vypne vykurovacie teleso inkubátora a alarm nízkej teploty na zvolenú dobu, ale ventilátor zostane v chode. Po skončení doby chladenia sa inkubátor vráti na normálnu teplotu a alarm sa automaticky zapne.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI LIHNE:

 • Vyrobené v EURÓPE - vo Veľkej Británii (špičková kvalita)
 • Dvierka s dvojitou izoláciou a plexisklom
 • Automatické otáčanie vajec
 • Automatická ventilácia
 • Automatické nastavenie ochladzovania vajec
 • Alarm teploty v liahni aj v miestnosti
 • 4 ventilátory
 • Vlhkosť sa nenastavuje, určuje sa doplňovaním vody do nádržky. Liaheň je osadená vlhkomerom. Vlhkosť je zobrazovaná v % na display.
 • Digitálny teplomer
 • 3 roky záruka (po registrácii na webe Brinsea)

KOMBINOVANÉ ZARIADENIE S ODCHOVNOU OvaEasy Advance:

Odchovňa OvaEasy Series II je navrhnutá tak, aby dopĺňal OvaEasy 580 Series II a poskytoval vysoko kvalitný a vysokokapacitný viacstupňový inkubačný systém. Odchovňa OvaEasy Series II však môže tiež pracovať s inými inkubátormi ako doplnkové zariadenie, vrátane menších modelov OvaEasy.
Všetky modely nového radu II sú vybavené osvedčeným digitálnym riadiacim systémom Brinsea Advance , ktorý je presný a ľahko sa používa. Inkubačná teplota (v °C alebo °F) a vlhkosť sa nepretržite zobrazujú spolu s teplotným alarmom a stavom otáčania vajec. Modely radu II navyše obsahujú alarmy izbovej teploty, ktoré varujú, pokiaľ okolitá teplota prekročí optimálny rozsah. Možnosť zakúpenia verzie Ex s automatickou reguláciou vlhkosti!
Niekoľko ventilátorov, ktoré fúkajú vzduch v laminárnom prúdení okolo komory na vajcia, poskytuje oveľa lepšie rozloženie teploty ako jeden veľký ventilátor. Tento prístup v spojení s vysokou úrovňou izolácie znamená, že teplota je extrémne rovnomerne rozložená po celej komore na vajcia, čo zaisťuje veľmi dobré doliahnutie.

Vyvíjajúce sa embryá potrebujú iné podmienky, ako vajcia na začiatku inkubácie, čo môže byť problém, ak sú zmiešané s vajcami v skorších fázach inkubácie.
Špecifické požiadavky na vajcia v posledných 48 hodinách inkubácie sú:

 • Otáčanie vajec musí byť vypnuté - mechanizmy môžu poraniť kurčatá.
 • Vyžaduje sa vyššia úroveň vlhkosti ako v skorších fázach inkubácie. Vysoká vlhkosť znižuje možnosť vysychania membrán a ich stuhnutie, keď sa kuriatko vyliahne
 • Ďalšou výraznou výhodou kombinovanej liahne s odchovňou je to, že neporiadok spojený s liahnutím nezašpiní a neinfikuje ďalšie vajcia.

Maximálna kapacita vajec (približná):
Prepelica - 2976 ks
Bažant - 708 ks
Sliepka - 576 ks
Kačica - 390 ks
Hus - 180 ks

Technické parametre OvaEasy 580 Advance Series II:
Hmotnosť produktu (kg): 43
Rozmery produktu vrátane napájacieho kábla (mm): 1130 x 420 x 800
Typická spotreba energie (W): 100 W
Maximálna spotreba energie (W): 200 W

Technické parametre Odchovne OvaEasy Advance:
Hmotnosť produktu (kg): 24
Rozmery produktu vrátane napájacieho kábla (mm): 470 x 420 x 800
Typická spotreba energie (W): 100 W
Maximálna spotreba energie (W): 200 W

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 60€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích