Expedícia balíkov aj napriek koronavíru prebieha bez problému.

Telefónne hovory obmedzte, prosím, iba na dôležité, aby sme mohli rýchlo a efektívne pripravovať Vaše objednávky.

Šklbanie hydiny pre začiatočníkov: Diel 1
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

14.07.2020

Šklbanie hydiny pre začiatočníkov: Diel 1

Nikdy ste nešklbali? Nevadí! Prinášame Vám článok o základoch šklbanie. Naučíme Vás základy o hydine a pridáme veľa rád, tipov a trikov ohľadom šklbanie hydiny.


Ak by ste tápali s výberom vhodnej škubačky na šklbanie hydiny, kontaktujte našich kolegov na telefóne +421 022/ 22 05 171 a všetko s Vami ochotne preberieme.

Šklbanie na mokro (po sparenie)

Najrýchlejší a najľahší spôsob šklbanie je šklbanie na mokro - po sparenie hydiny. Hydina po zabití a vykrvácaní chytíme za pazúry, nakrátko ponoríme do ľadovej vody a potom sparíme vo vode s teplotou cca 62-72 ° C po dobu cca 2-3 minút. Kuraťom vo vode pohybujeme, aby sa sparenia prebehlo rovnomerne. Hrabavá hydina sa sparuje na 63 ° C, vodná hydina sa sparuje na 73 ° C.

Pri nízkej teplote hydina nepôjde dobre šklbať, pri príliš vysokej sa potrhá kože hydiny.

Šklbanie vo škubačce:
Sparenú hydinu vhoďte priamo do bubna šklbačky a šklbačku zapnite. Ošklbaní trvá cca. 60-90 sekúnd. Počas šklbanie do šklbačky přilívejte vodu, alebo zapnite hadicu s vodou priamo do šklbačky. Všetky šklbačky od nás majú už integrované napojenie na vodu.

Šklbanie ručne:
To nemusíme popisovať. To všetci poznáme, a vieme že to nie je nič príjemné. Preto odporúčame naše bubnové šklbačky :-)

A čo kačice?

Zle ošklbané kačice ponoriť na sekundu do vosku, vytiahnuť a ihneď schladiť v nádobe so studenou vodou. Opakovať cca 5x, potom vosk so zvyškami peria olúpať z tela kačky. Po ukončení porážky sa vosk s perím opäť rozpustí a precedí cez sito, odporúčame ihneď stlačiť nejakú nádobou a vosk vylisovať a zabrániť maximálne stratám. Pozor, vosk veľmi rýchlo tuhne, preto sa to musí vykonávať rýchlo. Pri práci sú nutné ochranné pomôcky - okuliare, gumové rukavice a zástera!

Ďalšie články

Tipy, ako na záhrade začať chovať králiky

12.08.2022

Tipy, ako na záhrade začať chovať králiky

Pozeráte sa na voľné miesto na záhrade a premýšľate, ako ho nejako efektívne využiť?

Prečítať článok
Zbavte sa čmelíkov raz a navždy

21.07.2022

Zbavte sa čmelíkov raz a navždy

Čmelík kurí je malý nenápadný parazit, ktorý však dokáže znepríjemniť život nejednej sliepke, kačici, prepeličke alebo husi a tým pádom aj nejednému chovateľovi. Čo je čmelík vlastne zač?

Prečítať článok
Ako chovať morky: Tipy na kŕmenie a starostlivosť o morky

24.06.2022

Ako chovať morky: Tipy na kŕmenie a starostlivosť o morky

Chov moriek síce nie je tak obvyklý ako chov sliepok, ale ak premýšľate o ich obstaraní, či už do samostatného chovu, alebo k svojim sliepkam, nemusíte sa ničoho báť.

Prečítať článok

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích