Expedícia balíkov aj napriek koronavíru prebieha bez problému.

Telefónne hovory obmedzte, prosím, iba na dôležité, aby sme mohli rýchlo a efektívne pripravovať Vaše objednávky.

Čo s kurencami po vyliahnutí?
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

14.07.2020

Čo s kurencami po vyliahnutí?

Vyliahnutím kuriatok v liahni rozhodne starosti nekončia. Kuriatka je potreba niekde ubytovať. V tomto článku Vás oboznámime s možnosťami, ako sa o čerstvo vyliahnuté kuriatka postarať. Ponúkneme Vám klasické možnosti ubytovania, ale aj možnosti pre fajnšmekrov, ktorí chcú kuřátkům ponúknuť naozajstný luxus.


Ak by ste tápali s výberom, kontaktujte našich kolegov na telefóne +421 022/ 22 05 171 a všetko s Vami ochotne preberieme.

Stačí papierová škatuľa? Najlacnejšie verzie.

Pokiaľ chcete cenovo dostupnú variantu, môžete využiť vysokú kartónovú škatuľu, ktorú vystelieme novinami. Kuriatka potrebujú byť v teple. K tomu Vám postačí žiarovka, ktorú im budete svietiť. Túto variantu ale rozhodne neodporúčame. Je síce najlacnejší, ale nie je vôbec šetrná ku kurčatám. Tým, že im budete celý čas svietiť nebudú mať možnosť odpočívať. Skúste si predstaviť Vás, keby Vám niekto celú noc svietil do očí.

Prostredná verzia. Vyhrievacie doska a krabice.

Verzia čo sa týka pomeru ceny a výkonu je krabica s výhrevnou doskou. Výhrevná doska nesvieti, iba hreje. V ponuke máme umelé kvočky vo velikostech- 25x25 cm, 30x30 cm, 40x40 cm, 40x50 cm a 40x60 cm. Výhrevná doska má nastaviteľné nôžky, pomocou ktorých môžete zvoliť výšku.

  • Doska sa umiestňuje tak, aby kurčatá boli v úplnom kontakte so spodnou stranou dosky - tá nie je horúca ako tepelná žiarovka, ale príjemne hreje.
  • Správnu výšku spoznáte tiež podľa kurčiat - pokiaľ stojí a pípajú aj pod doskou, je doska príliš vysoko.
  • Ak sú kurčatá pod doskou v pokoji a potichu, sú spokojná a výška je správna.
  • Ak nechcú pod dosku ísť, je príliš nízko.

Kruhová umelá kvočka alebo drôtená odchovňa

Ďalším variantom je Kruhová Umelá kvočka alebo drôtená odchovňa. V týchto umelých kvočnách alebo drôtených odchovniach môžete využiť buďte vyhrievací dosku, ktorú sme si predstavili vyššie, alebo môžete použiť Infralampa s infražárovkou alebo keramickou žiarovkou.

Keramická alebo infražiarovka?

Infračervené žiarenie (tiež IR, z anglického infrared) je elektromagnetické žiarenie s vlnovou dĺžkou väčšou ako viditeľné svetlo, ale menší ako mikrovlnné žiarenie. Infražárovka je super na použitie v infralampách. Ponúkame ich vo variantoch 100 W, 150 W, 200 W a 250 W. Ďalej tiež môžete použiť keramickou žiarovku, ktorá nesvieti, ale iba hreje.

Ďalšie články

Výber automatických dvierok do kurníka

09.06.2022

Výber automatických dvierok do kurníka

Chov sliepok a ďalšej hydiny je všeobecne pomerne nenáročný, ale predsa len existujú veci, ktoré ho sťažujú. 

Prečítať článok
Ako začať s chovom kačíc

17.05.2022

Ako začať s chovom kačíc

Ak máte pri dedinskom domčeku dvor, pre ktorý hľadáte nejaké praktické využitie, jedným z možných riešení je chovať hydinu pre úžitok aj potešenie.

Prečítať článok
Čo s kurencami po vyliahnutí?

14.07.2020

Čo s kurencami po vyliahnutí?

Napísali sme pre Vás veľmi zaujímavý článok, ako sa starať o kuriatka po tom, čo je vyberiete z liahne.

Prečítať článok

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích